DİYAFRAM YIL: 2015 SAYI:4
5 sene önce yayınlandı.
Toplam 1.860 Defa Okundu.
gafsad271988 Yayınladı.
Bağlantıyı Paylaşmak İstermisiniz?
Merhabalar,
Yeni yılda, dergimizin 4. sayısını çıkarmış bulunmaktayız. Derneğimiz, kendi faaliyet alanında hızla büyüyen bir yapıya kavuştu. Artık ileriye daha net bakmaktayız. Genç dinamik bir kadroyla ve fotoğraf üreten üyelerle geleceğe daha emin adımlarla ilerlemekteyiz.
Bu sayımızda, Ebru Sarıkaya arkadaşımızın Birecik gezi yazısını bir solukta okuyacağız. İdilli bölgesini Gaziantep’e tanıttık. Bizler hep taklit edilmekten mutluluk duyuyoruz. İdilli gezisini Müslüm Yaşargün arkadaşımız yazdı.
Bir temel eğitim dönemini başarıyla bitiren Zeynep Kalas arkadaşımızın “dernekteki eğitim” konulu yazısını okuyacağız.
Her zaman fotoğraf olmamalı düşüncesiyle üyelerimizi ve kursiyerlerimizi kaynaştıracak eğlenceler de düzenledik. Yılda birkaç kez müzikli eğlencelerimiz olacaktır.
Gabriel Braun Dijital Düzenleme ve Özcan Yurdalan Belgesel fotoğraf atölyeleri katılımcılara farklı bir fotoğraf bakış açısı kazandirdi ve ortaya koydu.
Sayısal fotoğrafın gelişim sürecini Doç. Dr. Osman Ürperin “Geçmişten Günümüze Dijital Teknolojinin Gelişiminin Kilometre Taşları” yazısında okuyacağız.
Yard. Doç. Dr. Birsel Matara, günümüzde fotoğrafla ilgili düşüncelerini “Fotoğrafik Anlam Üretimi Üzerine”adli makalesiyle bizlere aktardi.
Dergimizin karikatüristü olan Engin Palaz’ın karikatürleri bizlerde farklı duygular oluşturacaktır.
Günler uzamakta, daha yoğun fotoğraf etkinlikleri bizleri beklemektedir.