Gaziantep’in kültürel ve sanat yapısına katkı sağlayan Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD), 35. Kuruluş yıldönümünü Divan Otel’de pasta keserek kutladı. GAFSAD üyelerinin, aileleriyle birlikte katıldıkları gece, unutulmaz anlara sahne oldu.

 

Gaziantep’in ilk fotoğraf derneği GAFSAD, 35. yılını geride bıraktı. Gaziantep Divan Otel’de düzenlenen 35 yıl kutlamasına katılan üyeler, yaş günü pastasını birlikte kestikten sonra, birlikte yemek yiyip gecenin tadını çıkarmaya çalıştılar.

 

HİZMET BAYRAĞINI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ

Gecede konuşan GAFSAD Başkanı Yakup Yener, Türkiye’nin en köklü fotoğraf derneklerinden bir olduklarını belirterek, yeni teslim aldıkları hizmet bayrağını daha yukarılara taşımaya çalışacaklarını söyledi. Yener “Gaziantep’te fotoğraf sanatının daha da yaygınlaşması ve arşivler oluşturulması konusunda bir takım projeleri hayata geçireceğiz. Fotoğraf eğitimleri ve fotoğraf gezileri başta olmak üzere bir çok etkinlikler düzenleyerek fotoğraf çeken kişi sayısının artmasını sağlayacağız. Dolayısıyla insanların fotoğrafa yönelmelerine destek olacağız.” dedi.

 

KENT ARŞİVİNİN OLUŞMASINA KATKI SAĞLIYORUZ

Fotoğrafın ve fotoğraf çekmenin öneminde değinen Yener “Sanatsal fotoğraflar çekmek ve bu fotoğrafların geleceğe taşımasında bizlere büyük görevler düşüyor. Bu anlamda dernek üyesi arkadaşlarımızla birlikte bol bol fotoğraf çekmeye çalışıyoruz. Bu fotoğraflarla da kent arşivinin oluşmasına katkı sağlıyoruz. Nasıl ki geçmişte çekilen fotoğraflar bizi etkiliyorsa, bizim çektiğimiz fotoğraflar da, gelecekteki insanları etkileyecektir ve bilgi sahibi yapacaktır” dedi.

 

YELKEN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Öte yandan GAFSAD’ta uzun yıllar başkanlık yapan ve başarılı projeler imza atan Diş Hekimi Hasan Yelken’e GAFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yener tarafından teşekkür plaketi verildi.

Paylaş: