DİYAFRAM YIL:2014 SAYI:2
6 sene önce yayınlandı.
Toplam 2.008 Defa Okundu.
gafsad271988 Yayınladı.
Bağlantıyı Paylaşmak İstermisiniz?

Merhaba!
Diyafram Dergisinin 2. Sayısını Temmuz Ayının başında yayınlıyoruz, yüksek sıcaklıkların başladığı bu günlerde dernek etkinliklerimize sonlandırdık.

Harran gezisini Serçin ALTINÖZ arkadaşımız kaleme aldı, bir fotoğrafçının en önemli eşyasının fotoğraf makinası olduğunu okuyacağız. Serçin arkadaşımız yeni evlendi kendisini kutluyorum, ama aramızdan ayrılacağı içinde üzgünüm. Mutluluklar diliyorum. Gündüz mezarlık, gece gerdanlık, Mardin yazısını Düzce’den gezimize katılan İpek Çakmak adlı üyemiz yazdı. Yazısında grubu bir saat bekletmelerini azıcık zamanı aşma olarak yazdıysada benim yazdığım doğrudur! Köy Enstitüleri yazısı 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. A.Beyhan Özdemir yazdı. Ülkemizin yüz akı aydınlanma ışığı Köy Enstitüleri yazısını bir çırpıda okuyacağınızı sanıyorum.

Türk Fotoğrafı’nın öncüsü ve örgütlenmeyi başlatan Sayın Şinasi Barutçu yazısını yönetim kurulu üyemiz Mehmet Tufan hazırladı.

Mehmet Ali Baz arkadaşımız, Aykan Özenerile Röportaj yaptı. Fotoğrafın gerçeği yakalamasının her fotoğrafçının en son noktası olacağını onaylayarak okuyacaksınız. Pietta yazısı Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ali Muhammed Bayraktaroğlu yazdı. Aslında her insanın duygu yoğunluğunun dinsel anlamını göstergeler arası bakış açısıyla öğreneceğiz.

Kursiyerimiz ve yeni üyemiz Sakine Geçici, derneğimizde ilgili bir deneme yazısında, bir fotoğrafçının yorulmayacağını, acıkmayacağını ve disiplinli çalışmayla iyi bir fotoğrafçı olabileceğini okuyacağız.

Çok yönlü bir sanatçı olan Dr. Engin Palaz abimizin karikatürlerini zevkle izleyeceğiz.

Her yıl olduğu gibi, yeni dönem de Eylül ortasında başlayacaktır.

Diyafram, bu sıcak günlerinde, umarım siz değerli okuyucularımızın zihinlerine bir damla su serper.

Hasan YELKEN

flashpdf