DİYAFRAM YIL : 2014 SAYI:1
6 sene önce yayınlandı.
Toplam 1.932 Defa Okundu.
gafsad271988 Yayınladı.
Bağlantıyı Paylaşmak İstermisiniz?

Merhabalar!
Geçmiş yıllarda baskılı olarak yayınladığımız “Diyafram” dergisini, gerek ekonomik koşulları gerekse teknolojinin olanaklarından yararlanma gerekliliğinden tekrar elektronik ortamda yayınlıyoruz…
Bu sayımızda derneğimizin yeni üyelerinden Berrak YABAŞ, her yönüyle modernleşmiş olan Diyarbakır’a yaptığımız 2 günlük fotoğraf çekim gezisini, Bibercileri, Tilmen Höyük ve Yesemek açık hava müzesi çekimleri ile islahiye gezisini üyemiz Saadet DİKİCİ, Türk paraları üzerindeki fotoğrafların dönemsel değişimini üyemiz ve 9 Eylül Üniversitesi G.S.F Fotoğraf Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan ÖZDEMIR, ülkemizin az bilinen bir bölgesi olan “Belemedik” yazısını ise üyemiz gazeteci Adsız GÜNEBAKAN kaleme almıştır. Ayrıca bu sayıda, ülkemizin tanınmış bayan fotoğrafçılarından Gülnaz ÇOLAK ile röportajı ile üyemiz Serap SOLAK yazısını ve Prof. Dr. Ali M. BAYRAKTAROĞLU ile hazırladığımız, bir dönemde ülkemizde fotoğrafları ve gezi yazılanyla basında çığır açan usta fotoğrafçı Fikret OTYAM yazısını bulabilirsiniz.
Derginin hazırlık aşamasında canla başla çalışan Servet TÖRER arkadaşımıza, grafik çalışmaları için Bayram BOZHÜYÜK, dökümların derlenmesinde Mehmet TUFAN’a teşekkürü bir borç biliriz. Bir teşekkür de yayın kuruluna girerek bize teknik destek sağlayan Prof. Dr. Ali M. BAYRAKTAROĞLU, Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan ÖZDEMIR ve Doç. Dr. Osman ÜRPER hocalarımızadır. Bundan sonraki sayı ve süreçte fotoğraf ile ilgili hedef ve amaçları olan her arkadaşımızın yazılarını, derneğimizin 25 yıllık gelişim sürecini, tarihini, fotoğraf makalelerini röportajları ve üyelerimizin özgeçmiş ve portföylerini bulabileceksiniz.

Yeni ufuklar açabileceğimiz fotoğraf dolu çalışma ve etkinlik dileklerimle…

flashpdf